Serwis Piaseczno Laptopowcy

Zmiana adresu na: Piaseczno, ul. Jana Pawła II 29

Wymiana karty graficznej w komputerze stacjonarnym
Piaseczno, Warszawa Ursynów

Wymiana karty graficznej w komputerze stacjonarnym Piaseczno, Warszawa

Dlaczego karty graficzne się psują i wymagają naprawy lub wymiany?

Karty graficzne są bardziej narażone na działanie ciepła i pracują w gorszych warunkach niż inne elementy komputera stacjonarnego. Zwiększa to prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń. Ważne jest, aby regularnie konserwować układ chłodzenia i sprawdzać czy się nie przegrzewa.

Najczęstszymi awariami występującymi w kartach graficznych to pogorszenie stanu chipa lub wyżej opisane przegrzewanie się samych kart graficznych. Zwykle jest to spowodowane czynnikami wymienionymi wcześniej, ale może być również spowodowane wadami produkcyjnymi, uszkodzeniami mechanicznymi oraz zniszczeniami spowodowanymi nieprawidłowym działaniem innych części komputera (takimi jak płyta główna lub zasilacz).

Objawy uszkodzenia karty graficznej to:

Problemy z kartami graficznymi zazwyczaj objawiają się jako widoczne problemy (brak obrazu na ekranie, problemy ze sterownikiem ekranu lub artefakty). Dodatkowo, wentylator może być głośny.

Typowe oznaki uszkodzenia karty graficznej to:

 • brak obrazu na monitorze,
 • artefakty (paski i linie) na monitorze,
 • błędy sterownika w systemie operacyjnym,
 • znikający obraz podczas grania w gry lub korzystania z aplikacji graficznych,
 • głośnie działający wentylatory na karcie graficznej,
 • karta graficzna nie pojawia się w menedżerze urządzeń,
 • komputer restartuje się lub wyłącza,
 • karta się przegrzewa przez co pojawiają się opóźnienia w wyświetlaniu obrazu podczas grania (efekt klatkowania).
Wymiana karty graficznej w komputerze stacjonarnym Piaseczno
Wymiana karty graficznej w komputerze stacjonarnym Piaseczno, Warszawa

Wymiana karty graficznej w komputerze stacjonarnym - jak wygada?

Nasz serwis oferuje pomoc w wyborze, zamówieniu, wymianie i przetestowaniu nowej karty graficznej. Mimo, że proces wymiany karty graficznej nie jest trudny to nie jest zalecany przez osoby niedoświadczone. Dlatego też, zapraszamy do naszego serwisu komputerowego w celu wymiany karty graficznej w swoim komputerze. Świadczone przez nas usługi obejmują wybranie odpowiedniej karty, zamówienie jej, wymianę oraz przetestowanie po jej zainstalowaniu.

 1. Doradztwo przy wyborze nowej karty graficznej oraz zamówienie jej
 2. Testy diagnostyczne nowej karty graficznej
 3. Montaż nowej karty graficznej w obudowie komputera
 4. Instalacja sterowników karty graficznej w systemie operacyjnym
 5. Testy diagnostyczne pod obciążeniem po wymianie karty graficznej

Najczęściej naprawiamy lub wymieniamy karty graficzne w komputerach stacjonarnych wszystkich marek. Nasz serwis komputerowy mieści się w Piasecznie. Dzięki temu bardzo szybko można do nas dojechać z: Warszawa Ursynów, Józefosław, Julianów, Mysiagło, Gołków, Sękocin, Lesznowola, Chojnów, Stara Iwiczna, Nowa Iwiczna.

Serwis komputerowy - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

W zależności od uszkodzenia oraz dostępności części. Dokładny czas określamy po sprawdzeniu komputera. Niektóre naprawy są wykonywane nawet tego samego dnia.

Czas diagnozy jest uzależniony od ilości zleceń, które aktualnie mamy. Czasami jest to tego samego dnia lecz zazwyczaj jest to od jednego do dwóch dni.

Nie! Płatność odbywa się dopiero po naprawieniu komputera.

Jest kilka sposobów. Można dostarczyć osobiście, wysłać kurierem na nasz adres lub jeśli mieszkasz w okolicy zlecić nam odbiór komputera.

Tak, podejmujemy się napraw nawet bardzo starych komputerów.

Wszystkie koszty są przekazywane telefonicznie lub e-mail po dokładnym sprawdzeniu komputera.

Tak oczywiście. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy części na pewno są kompatybilne z państwa komputerem. Jeśli kupno części jest realizowane przez nas, udzielamy gwarancji na części, oraz darmową wymianę w okresie gwarancyjnym. Jeśli zaś uszkodzeniu ulegnie część, która nie została kupiona przez nas serwis, ewentualna kolejna wymiana jest wtedy odpłatna.

Tak. Jeśli chcą państwo kupić inny komputer od nas, przyjmiemy w rozliczeniu Państwa stary komputer oraz darmowo przeniesiemy dane na nowy komputer.

Prowadzimy skup komputerów, lecz nie skupujemy wszystkich komputerów. Można do nas przywieźć komputer lub wysłać zdjęcia mailem. Wtedy ustalimy, czy jesteśmy nim zainteresowani. Oraz od razu zaproponujemy cenę zakupu.

Tak. W niemal każdym komputerze PC jest taka możliwość.

Nie. Nasz serwis może sklonować Twój dysk hdd na ssd bez konieczności ponownej instalacji systemu czy instalowania programów. Dysk jest klonowany 1:1.

To zależy od państwa komputera. W niektórych przypadkach jest to nie możliwe ze względu na ograniczenia sprzętowe. W większości jednak przypadków jest taka możliwość i wykonujemy takie usługi.

Do większości ilości komputerów dyski oraz pamięci ram mamy dostępne od ręki. Nawet jeśli do Twojego komputera nie mamy, zamówimy i w ciągu 2 dni będą dostępne.

Tak. Przed samym lokalem jest parking, z którego mogą korzystać klienci naszego serwisu komputerowego.

Naprawiamy takie urządzenia jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety, telefony, konsole do gier.

Tak, w większości przypadków bardzo skutecznie przyśpieszamy stare komputery. Jednak nie każdy komputer możemy przyśpieszyć. Po sprawdzeniu Państwa komputera jesteśmy w stanie to ustalić.

Zazwyczaj jest do od jednego do dwóch dni roboczych. W każdym przypadku po sprawdzeniu komputera informujemy klienta, ile potrwa naprawa urządzenia, ponieważ czasami ten okres może się wydłużyć.

Tak. Przy każdej naprawie sprawdzamy zabezpieczenia antywirusowe systemu. Jeśli Twój antywirus jest nieaktualny, za darmo aktualizujemy go.

Tak. Możemy kupić oraz zainstalować pakiet Office.

Tak. Dobieramy odpowiednie części według wskazówek klienta. Wysyłamy trzy zestawy w różnych konfiguracjach oraz cenach. Po akceptacji oraz potrzebnych zmianach zamawiamy, oraz składamy komputer dostosowany do Państwa potrzeb.

Serwis komputerowy - Galeria

Z nami oszczędzisz czas

NIE MUSISZ
Diagnozować usterki

Nasi specjaliści dokonują audytów za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz oprogramowania serwisowego.

NIE MUSISZ
wystawiać oferty

Skup komputerów i laptopów to przede wszystkim oszczędność czasu dzięki błyskawicznej wycenie bez konieczności wystawiania oferty.

NIE MUSISZ
szukać klienta

Kontakt z klientem może bywać uciążliwy oraz czasochłonny, nasz skup komputerów i laptopów może ustalić wszystkie szczegóły już po pierwszym kontakcie.

Zadzwoń lub wyślij zgłoszenie za pomocą formularza

5/5 - 42 ocen