Serwis Piaseczno Laptopowcy

Zmiana adresu na: Piaseczno, ul. Jana Pawła II 29

Wymiana transmitera i gniazda HDMI w konsoli
Piaseczno, Warszawa Ursynów

Wymiana transmitera i gniazda HDMI w konsoli Piaseczno, Warszawa Ursynów

Gniazdo HDMI - czym się charakteryzuje?

HDMI (High Definition Multimedia Interface, czyli Multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości), umożliwia przesyłanie nieskompresowanego sygnału audio i wideo. Dzięki zastosowaniu tej technologii o wysokiej przepustowości, możliwa jest dwukierunkowa transmisja bez utraty jakości. HDMI jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia przesyłanie danych audio i wideo za pomocą jednego kabla pomiędzy konsolą a telewizorem. Czasami jednak ekran może przestać reagować, a jedną z możliwych przyczyn może być uszkodzenie portu HDMI.

Uszkodzone gniazdo HDMI lub transmiter

Uszkodzenie gniazda HDMI jest powszechnym problemem w przypadku konsol PlayStation czy Xbox, ponieważ te porty są dość delikatne i częste odłączanie i podłączanie konsoli oraz brak uwagi mogą prowadzić do wyłamania lub wygięcia pinów. Często taka usterka jest widoczna gołym okiem, ponieważ przez uszkodzenia nie można podłączyć kabla do konsoli lub wystaje on w specyficzny sposób. W takim przypadku diagnoza jest bardzo prosta i doświadczeni serwisanci szybko naprawią gniazdo HDMI. Czasami jednak uszkodzenia mechaniczne nie są tak łatwe do zauważenia i specjalista musi na podstawie objawów rozpoznać, że problem dotyczy właśnie portu HDMI, a nie innych podzespołów konsoli.

Wymiana transmitera i gniazda HDMI w konsoli Warszawa Ursynów
Wymiana transmitera i gniazda HDMI w konsoli Piaseczno, Warszawa

Uszkodzone gniazdo HDMI w konsoli - objawy

Niektóre oznaki uszkodzonego portu HDMI to:

  • zniekształcenia obrazu,
  • brak reakcji obrazu, pomimo działania kontrolera i napędu,
  • brak obrazu na ekranie, mimo że dioda sygnalizująca pracę konsoli jest aktywna,
  • na ekranie pojawiają się linie oraz obraz często mruga.

Wymiana transmitera i gniazda HDMI - serwis Piaseczno pod Warszawą

Objawy problemów z portem HDMI mogą też świadczyć o innych rodzajach usterek, takich jak uszkodzenie płyty głównej lub systemu graficznego APU. Dlatego warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem konsol, zamiast samodzielnie próbować znaleźć przyczynę problemu, co może prowadzić do jeszcze większego uszkodzenia sprzętu. Warto również dbać o gniazdo HDMI, podpinając kabel do niego delikatnie, bez szarpania go lub naciskania zbyt mocno. Zbyt agresywne wyciąganie kabla także może spowodować uszkodzenie gniazda. Jeśli jednak problem się pojawi, na szczęście są specjaliści, którzy dołożą wszelkich starań, aby szybko go usunąć.

Najczęściej wymieniamy transmiter lub gniazdo HDMI w konsolach: Playstation 4, Playstation 5, XBOX 360, XBOX ONE, XBOX ONE S, XBOX Series X. Nasz serwis konsol mieści się w Piasecznie. Dzięki temu bardzo szybko można do nas dojechać z: Warszawa Ursynów, Józefosław, Julianów, Mysiagło, Gołków, Sękocin, Lesznowola, Chojnów, Stara Iwiczna, Nowa Iwiczna.

Serwis komputerowy - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

W zależności od uszkodzenia oraz dostępności części. Dokładny czas określamy po sprawdzeniu komputera. Niektóre naprawy są wykonywane nawet tego samego dnia.

Czas diagnozy jest uzależniony od ilości zleceń, które aktualnie mamy. Czasami jest to tego samego dnia lecz zazwyczaj jest to od jednego do dwóch dni.

Nie! Płatność odbywa się dopiero po naprawieniu komputera.

Jest kilka sposobów. Można dostarczyć osobiście, wysłać kurierem na nasz adres lub jeśli mieszkasz w okolicy zlecić nam odbiór komputera.

Tak, podejmujemy się napraw nawet bardzo starych komputerów.

Wszystkie koszty są przekazywane telefonicznie lub e-mail po dokładnym sprawdzeniu komputera.

Tak oczywiście. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy części na pewno są kompatybilne z państwa komputerem. Jeśli kupno części jest realizowane przez nas, udzielamy gwarancji na części, oraz darmową wymianę w okresie gwarancyjnym. Jeśli zaś uszkodzeniu ulegnie część, która nie została kupiona przez nas serwis, ewentualna kolejna wymiana jest wtedy odpłatna.

Tak. Jeśli chcą państwo kupić inny komputer od nas, przyjmiemy w rozliczeniu Państwa stary komputer oraz darmowo przeniesiemy dane na nowy komputer.

Prowadzimy skup komputerów, lecz nie skupujemy wszystkich komputerów. Można do nas przywieźć komputer lub wysłać zdjęcia mailem. Wtedy ustalimy, czy jesteśmy nim zainteresowani. Oraz od razu zaproponujemy cenę zakupu.

Tak. W niemal każdym komputerze PC jest taka możliwość.

Nie. Nasz serwis może sklonować Twój dysk hdd na ssd bez konieczności ponownej instalacji systemu czy instalowania programów. Dysk jest klonowany 1:1.

To zależy od państwa komputera. W niektórych przypadkach jest to nie możliwe ze względu na ograniczenia sprzętowe. W większości jednak przypadków jest taka możliwość i wykonujemy takie usługi.

Do większości ilości komputerów dyski oraz pamięci ram mamy dostępne od ręki. Nawet jeśli do Twojego komputera nie mamy, zamówimy i w ciągu 2 dni będą dostępne.

Tak. Przed samym lokalem jest parking, z którego mogą korzystać klienci naszego serwisu komputerowego.

Naprawiamy takie urządzenia jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety, telefony, konsole do gier.

Tak, w większości przypadków bardzo skutecznie przyśpieszamy stare komputery. Jednak nie każdy komputer możemy przyśpieszyć. Po sprawdzeniu Państwa komputera jesteśmy w stanie to ustalić.

Zazwyczaj jest do od jednego do dwóch dni roboczych. W każdym przypadku po sprawdzeniu komputera informujemy klienta, ile potrwa naprawa urządzenia, ponieważ czasami ten okres może się wydłużyć.

Tak. Przy każdej naprawie sprawdzamy zabezpieczenia antywirusowe systemu. Jeśli Twój antywirus jest nieaktualny, za darmo aktualizujemy go.

Tak. Możemy kupić oraz zainstalować pakiet Office.

Tak. Dobieramy odpowiednie części według wskazówek klienta. Wysyłamy trzy zestawy w różnych konfiguracjach oraz cenach. Po akceptacji oraz potrzebnych zmianach zamawiamy, oraz składamy komputer dostosowany do Państwa potrzeb.

Serwis komputerowy - Galeria

725-999-683

NUMER KONTAKTOWY 24/7​

Oferta naszego serwisu komputerowego

Z nami oszczędzisz czas

NIE MUSISZ
Diagnozować usterki

Nasi specjaliści dokonują audytów za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz oprogramowania serwisowego.

NIE MUSISZ
wystawiać oferty

Skup komputerów i laptopów to przede wszystkim oszczędność czasu dzięki błyskawicznej wycenie bez konieczności wystawiania oferty.

NIE MUSISZ
szukać klienta

Kontakt z klientem może bywać uciążliwy oraz czasochłonny, nasz skup komputerów i laptopów może ustalić wszystkie szczegóły już po pierwszym kontakcie.

Zadzwoń lub wyślij zgłoszenie za pomocą formularza

5/5 - 43 ocen