Serwis Piaseczno Laptopowcy

Zmiana adresu na: Piaseczno, ul. Jana Pawła II 29

Konsola nie czyta płyt
Piaseczno, Warszawa Ursynów

Konsola nie czyta płyt Piaseczno, Warszawa Ursynów

Dość często posiadacze PS4 lub Xbox natrafiają w końcu na problem, w którym ich konsola nie chce czytać płyt. Po włożeniu płyty do napędu pojawi się komunikat „Disc read error”, informujący, że PlayStation nie jest w stanie wykryć płyty. Zazwyczaj jest to spowodowane uszkodzeniem lasera, spowodowanym uszkodzeniem mechanicznym lub zużyciem. Nie zawsze jednak źródłem problemu jest laser, dlatego w celu dokładnego zdiagnozowania problemu należy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego serwisu takiego jak Laptopowcy mieszczącego się w Piasecznie pod Warszawą.

Co jednak zrobić, gdy nagle stracimy połączenie z internetem w naszej konsoli do gier?

W tym artykule postaramy się znaleźć źródło problemu i przedstawić kilka potencjalnych rozwiązań. Przyczyn braku internetu może być kilka, a my przejdziemy przez każdą z nich i opiszemy, jak co może być powodem takiej awarii. Nasz serwis konsol sprawdzi Twój dlaczego Xbox One czy PalyStation nie łączy się z siecią internetem lub z padami!

Konsola nie czyta płyt – najczęściej wykonywane naprawy

Nieprawidłowe działanie lasera może być jedną z możliwych przyczyn tego, że napęd w konsoli nie jest w stanie odczytać płyt. Istnieje kilka powodów, które mogą doprowadzić do tego problemu. Poniżej przedstawiamy spis najbardziej rozpowszechnionych napraw napędu konsoli PlayStation lub Xbox.

Konsola nie czyta płyt Piaseczno, Warszawa

Uszkodzony laser – konsola nie czyta płyt

Najczęstszą przyczyną trudności z odczytem płyt na konsoli PS4 lub Xbox jest uszkodzenie lasera. Może to być spowodowane przypadkowym upuszczeniem konsoli lub po prostu normalnym zużyciem. Warunki, w których działa konsola, ma duży wpływ na to, jak bardzo zużywa się laser. Gdy konsola nie jest dobrze przetrzymywana, w środku gromadzi się kurz, a laser musi działać na gorszych warunkach, co przyspiesza jego degradację. Aby rozpocząć rozwiązywanie problemów, najlepiej jest wyczyścić soczewkę lasera. Ostatecznie, nawet przy odpowiedniej konserwacji, laser może przestać działać, w takim przypadku konieczna jest jego wymiana.

Konsola nie czyta płyt Warszawa

Konsola nie czyta płyt - jeśli nie usterka lasera to co?

W pierwszej kolejności może to uszkodzona elektronika napędu. Gdy konsola PalyStation lub Xbox nie wysuwa płyty z napędu i przycisk „eject” nie działa, problemem prawdopodobnie jest z elektroniką napędu. W takim przypadku możemy wymienić wadliwe części zasilania i naprawić napęd w Twojej konsoli. Innymi problemami, z którymi spotykamy się w naszej pracy serwisowej, są różnego rodzaju uszkodzenia elementów napędu, na przykład zużyty silnik, uszkodzone rolki lub zerwane paski napędowe. Te elementy mogą sprawić, że napęd nie będzie w stanie podejść do płyty. Dodatkowo, jeśli w domu są małe dzieci, to zdarza się, że do napędu trafia coś innego niż płyta z grami, co również może uniemożliwić odtwarzanie płyt.

Najczęściej naprawy z nie czytaniem płyt wykonujemy w konsolach Playstation 4, Playstation 5, XBOX 360, XBOX ONE, XBOX ONE S, XBOX Series X. Nasz serwis konsol mieści się w Piasecznie. Dzięki temu bardzo szybko można do nas dojechać z: Warszawa Ursynów, Józefosław, Julianów, Mysiagło, Gołków, Sękocin, Lesznowola, Chojnów, Stara Iwiczna, Nowa Iwiczna.

Serwis komputerowy - najczęściej zadawane pytania (FAQ)

W zależności od uszkodzenia oraz dostępności części. Dokładny czas określamy po sprawdzeniu komputera. Niektóre naprawy są wykonywane nawet tego samego dnia.

Czas diagnozy jest uzależniony od ilości zleceń, które aktualnie mamy. Czasami jest to tego samego dnia lecz zazwyczaj jest to od jednego do dwóch dni.

Nie! Płatność odbywa się dopiero po naprawieniu komputera.

Jest kilka sposobów. Można dostarczyć osobiście, wysłać kurierem na nasz adres lub jeśli mieszkasz w okolicy zlecić nam odbiór komputera.

Tak, podejmujemy się napraw nawet bardzo starych komputerów.

Wszystkie koszty są przekazywane telefonicznie lub e-mail po dokładnym sprawdzeniu komputera.

Tak oczywiście. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy części na pewno są kompatybilne z państwa komputerem. Jeśli kupno części jest realizowane przez nas, udzielamy gwarancji na części, oraz darmową wymianę w okresie gwarancyjnym. Jeśli zaś uszkodzeniu ulegnie część, która nie została kupiona przez nas serwis, ewentualna kolejna wymiana jest wtedy odpłatna.

Tak. Jeśli chcą państwo kupić inny komputer od nas, przyjmiemy w rozliczeniu Państwa stary komputer oraz darmowo przeniesiemy dane na nowy komputer.

Prowadzimy skup komputerów, lecz nie skupujemy wszystkich komputerów. Można do nas przywieźć komputer lub wysłać zdjęcia mailem. Wtedy ustalimy, czy jesteśmy nim zainteresowani. Oraz od razu zaproponujemy cenę zakupu.

Tak. W niemal każdym komputerze PC jest taka możliwość.

Nie. Nasz serwis może sklonować Twój dysk hdd na ssd bez konieczności ponownej instalacji systemu czy instalowania programów. Dysk jest klonowany 1:1.

To zależy od państwa komputera. W niektórych przypadkach jest to nie możliwe ze względu na ograniczenia sprzętowe. W większości jednak przypadków jest taka możliwość i wykonujemy takie usługi.

Do większości ilości komputerów dyski oraz pamięci ram mamy dostępne od ręki. Nawet jeśli do Twojego komputera nie mamy, zamówimy i w ciągu 2 dni będą dostępne.

Tak. Przed samym lokalem jest parking, z którego mogą korzystać klienci naszego serwisu komputerowego.

Naprawiamy takie urządzenia jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety, telefony, konsole do gier.

Tak, w większości przypadków bardzo skutecznie przyśpieszamy stare komputery. Jednak nie każdy komputer możemy przyśpieszyć. Po sprawdzeniu Państwa komputera jesteśmy w stanie to ustalić.

Zazwyczaj jest do od jednego do dwóch dni roboczych. W każdym przypadku po sprawdzeniu komputera informujemy klienta, ile potrwa naprawa urządzenia, ponieważ czasami ten okres może się wydłużyć.

Tak. Przy każdej naprawie sprawdzamy zabezpieczenia antywirusowe systemu. Jeśli Twój antywirus jest nieaktualny, za darmo aktualizujemy go.

Tak. Możemy kupić oraz zainstalować pakiet Office.

Tak. Dobieramy odpowiednie części według wskazówek klienta. Wysyłamy trzy zestawy w różnych konfiguracjach oraz cenach. Po akceptacji oraz potrzebnych zmianach zamawiamy, oraz składamy komputer dostosowany do Państwa potrzeb.

Serwis komputerowy - Galeria

725-999-683

NUMER KONTAKTOWY 24/7​

Oferta naszego serwisu komputerowego

Z nami oszczędzisz czas

NIE MUSISZ
Diagnozować usterki

Nasi specjaliści dokonują audytów za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz oprogramowania serwisowego.

NIE MUSISZ
wystawiać oferty

Skup komputerów i laptopów to przede wszystkim oszczędność czasu dzięki błyskawicznej wycenie bez konieczności wystawiania oferty.

NIE MUSISZ
szukać klienta

Kontakt z klientem może bywać uciążliwy oraz czasochłonny, nasz skup komputerów i laptopów może ustalić wszystkie szczegóły już po pierwszym kontakcie.

Zadzwoń lub wyślij zgłoszenie za pomocą formularza

5/5 - 43 ocen