Serwis Piaseczno Laptopowcy

Zmiana adresu na: Piaseczno, ul. Jana Pawła II 29

Wymiana zasilacza w konsoli Xbox i PS
w Piasecznie i Warszawie Ursynów

Zasilacz to jeden z komponentów naszej konsoli do gier, który jest narażony na uszkodzenia. Objawy wskazujące na konieczność wymiany zasilacza mogą różnić się w zależności od marki i generacji konsoli, jednak większość potencjalnych przyczyn problemów jest uniwersalna.

Kiedy może zajść potrzeba wymiany zasilacza w konsoli?

  • Nieistotne, czy posiadasz konsolę od Sony czy Microsoftu, potrzebę wymiany zasilacza prawdopodobnie zidentyfikujesz na podstawie następujących sygnałów od urządzenia:
  • konsola wyłącza się automatycznie lub krótko po włączeniu,
  • urządzenie nie reaguje na próby włączenia,
  • brak świecących się kontrolkach, włączając w to przycisk zasilania.
Wymiana zasilacza w konsoli Xbox i PS Piaseczno, Warszawa Ursynów

Jak przeprowadzamy wymianę zasilacza w konsoli?

Proces wymiany zasilacza w konsoli będzie różnił się w zależności od typu posiadanej konsoli. Na przykład, w konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4, zasilacz umieszczony jest wewnątrz obudowy, co wymaga jej rozkręcenia.

Jeżeli konsola jest jeszcze na gwarancji, nie zaleca się samodzielnej wymiany zasilacza, aby uniknąć jej utraty. Ewentualne uszkodzenia powstałe podczas samodzielnej naprawy lub tuż po niej mogą skutkować anulowaniem gwarancji, gdyż producent łatwo sprawdzi, czy obudowa była otwierana, na podstawie uszkodzonych plomb gwarancyjnych. Dlatego, jeśli to możliwe, lepiej jest skorzystać z serwisu producenta do wymiany zasilacza w ramach gwarancji.

Po wygaśnięciu gwarancji możemy rozważyć wymianę zasilacza we własnym zakresie. Wymaga to rozkręcenia obudowy konsoli, odłączenia i wyjęcia zepsutego zasilacza, a następnie instalacji nowego, kompatybilnego zasilacza i ponownego zamknięcia obudowy.

W konsolach takich jak Xbox 360 czy Xbox One, proces wymiany zasilacza jest bardziej prostoliniowy, ponieważ zasilacz umieszczony jest na zewnętrznym kablu. Wymaga to jedynie zakupienia i podłączenia nowego kabla. W razie uszkodzenia gniazda zasilania, wymagana może być pomoc profesjonalnego serwisanta.

Jakie są koszty wymiany lub naprawy zasilacza w konsoli Xbox lub PlayStation?

Jeżeli gwarancja na konsolę już wygasła i nie chcemy ryzykować samodzielnej wymiany zasilacza, możemy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Koszt wymiany zasilacza będzie zależał od typu i marki konsoli oraz jej generacji.

W celu poznania dokładnych kosztów wymiany lub naprawy zasilacza najlepiej jest skontaktować się z nami bezpośrednio, a my podamy precyzyjną cenę usługi.

Z nami oszczędzisz czas

NIE MUSISZ
Diagnozować usterki

Nasi specjaliści dokonują audytów za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz oprogramowania serwisowego.

NIE MUSISZ
wystawiać oferty

Skup komputerów i laptopów to przede wszystkim oszczędność czasu dzięki błyskawicznej wycenie bez konieczności wystawiania oferty.

NIE MUSISZ
szukać klienta

Kontakt z klientem może bywać uciążliwy oraz czasochłonny, nasz skup komputerów i laptopów może ustalić wszystkie szczegóły już po pierwszym kontakcie.

Zadzwoń lub wyślij zgłoszenie za pomocą formularza

5/5 - 42 ocen